Gmina
Suchań
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej
  • Logo Unii Europejskiej

Gminne Obchody Dnia Strażaka

Gminne Obchody Dnia Strażaka odbyły się 18 maja br. przy świetlicy wiejskiej w Wapnicy i rozpoczęły się uroczystą zbiórką jednostek OSP z Brudzewic, Wapnicy i Suchania oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Burmistrz Suchania wyraziła słowa uznania i podziękowania Druhnom i Druhom za gotowość niesienia pomocy innym i podejmowanie działań w trosce o ochronę ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Życzyła bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz nieustającej opieki Świętego Floriana.  

Po zbiórce przyszedł czas na pokaz sprzętu i umiejętności Druhen i Druhów z naszych jednostek OSP, podczas którego można było zobaczyć m.in. jak wygląda akcja ratownicza i codzienna służba jednostek OSP.

Wśród atrakcji sobotniego festynu dla najmłodszych były dmuchane zamki, lewitujące kule, gry i zabawy przygotowane przez animatorów. Dla wszystkich chętnych przygotowana była grochówka, kiełbaski, wata cukrowa oraz słodkości w kawiarence Koła Emerytów i Rencistów z Wapnicy, a w foto budce, każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Gminne Obchody Dnia Strażaka zakończyły się dyskoteką, którą poprowadził DJ Thomas.

Galeria zdjęć