Miasto i Gmina Suchań

herb

Oficjalny serwis gminy

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
  • Pic 10
Dziś jest niedziela 04 grudnia 2022, imieniny: Barbary i Piotra
Aktualności
Sprzęt komputerowy z projektu „zdalna Szkoła+” trafił do naszej szkoły

dodano: 2020-08-14 13:35:13

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w ramach projektu grantowego „zdalna Szkoła+” w wysokości 45 tys. zł do Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Suchaniu na potrzeby uczniów (w tym uczniów z rodzin wielodzietnych)  trafił nowy sprzęt komputerowy tj.  5 szt. laptopów w zestawie z myszką i torbą oraz 20 szt. tabletów z zestawem słuchawkowym i etui. Zakupiony sprzęt został ubezpieczony.

Celem projektu jest zapewnienie uczniom warunków do realizowania zdalnego nauczania.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

 

czytaj więcej »

Gmina Suchań w ramach projektu „zdalna Szkoła +” pozyskała środki na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów

dodano: 2020-06-19 13:08:34

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.  

Sprzęt, który zostanie zakupiony umożliwi uczniom, (w tym uczniom z rodzin wielodzietnych) które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach nauczania zdalnego.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 45 tys. zł do Szkoły Podstawowej w Suchaniu na potrzeby uczniów i nauczycieli trafi 5 szt. nowych laptopów w zestawie z myszką i torbą oraz 20 szt. tabletów z zestawem słuchawkowym i etui. Zakupiony sprzęt zostanie ubezpieczony.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 

czytaj więcej »

Otwarcie drogi w Nosowie

dodano: 2017-07-06 08:03:47

Burmistrz Suchania uprzejmie informuje, że w dniu 30 czerwca 2017 r. została zakończona przebudowa drogi w Nosowie. W ramach zrealizowanej inwestycji przebudowany został odcinek drogi gminnej o długości 1,15 km. Wykonana została nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni, umocnione zostały pobocza i wymieniono istniejące wpusty kanalizacji deszczowej. Całkowita wartość prac po przetargu to 573.994,29 zł, a kwotę 375.508,00 zł na realizację tego zadania Burmistrz Suchania pozyskała z środków Unii Europejskiej  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach pomocy dla operacji typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii" w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich".

czytaj więcej »

Zapobieganie wypadkom przy pracy w rolnictwie i rolniczym chorobom zawodowym

dodano: 2014-03-10 11:39:09

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie uprzejmie informuje, że realizując zadania ustawowe prowadzimy działalność na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy w rolnictwie i rolniczym chorobom zawodowym, poprzez analizowanie przyczyn wypadków, prowadzenie nieodpłatnych, dobrowolnych szkoleń w zakresie ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Działania prewencyjne Kasy w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pracy i zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie.

czytaj więcej »


e-Urząd

Narodowy Spis Powszechny Ludnosci i Mieszkań 2021

Elektroniczna Wizytówka

Nasz kanał TV

Panoramy sferyczne
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez
Licznik
Odwiedziło nas:
5067550
osób
© 2011 Gmina Suchań.
Wszystkie prawa zastrzeżone. | Deklaracja dostępności
Wykonanie i obsługa techniczna ALFA TV
alfaCMS 3 - Strony Internetowe