Miasto i Gmina Suchań

herb

Oficjalny serwis gminy

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
  • Pic 10
Dziś jest poniedzialek 24 kwietnia 2017, imieniny: Grzegorza i Aleksandra
Niska Emisja
Aktualności

dodano: 2017-03-13 11:23:02

Burmistrz Suchania
zaprasza  na  spotkanie z mieszkańcami
w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji
na terenie Gminy Suchań

Szanowni Mieszkańcy,

w celu poprawienia jakości życia mieszkańców naszej Gminy, przystąpiłam do opracowania „Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Suchań na lata 2016-2022”. Dokument ten stanowić będzie wieloletni plan działań, który usprawni planowany w mieście proces rewitalizacji. 

Rewitalizacja to proces, wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki. Program obejmować będzie działania, które mają na celu ożywienie zdegradowanego obszaru Gminy Suchań, przywrócenie ładu przestrzennego, gospodarczego i odbudowy więzi społecznych.

Tym samym rewitalizacja to szeroko pojęta poprawa warunków życia mieszkańców poprzez wspólne działania: mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji społecznych oraz administracji publicznej.

Posiadanie Lokalnego Programu Rewitalizacji  umożliwi władzom samorządowym oraz innym uprawnionym beneficjentom pozyskanie środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 na działania o charakterze wielowymiarowej rewitalizacji.

Dlatego zwracam się do Państwa – mieszkańców, przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców z prośbą o aktywny udział w pracach nad Programem.

Wyrażam głębokie przekonanie, że wniosą Państwo wiele merytorycznych uwag i propozycji, które pozytywnie wpłyną na ostateczny kształt dokumentu.

Poznanie Państwa zdania w kwestii rewitalizacji Miasta i Gminy Suchań pozwoli na sformułowanie programu możliwie bliskiego oczekiwaniom mieszkańców.

Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się   27 marca 2017 r. o godzinie 17:00 w Gminnym Domu Kultury w Suchaniu. 

Zachęcam przedstawicieli wszystkich podmiotów chcących włączyć się w proces rewitalizacji Gminy Suchań do wypełnienia fiszki projektowej.

Wypełnione karty należy dostarczyć na adres Urzędu Miejskiego w Suchaniu:

Urząd Miejski w Suchaniu ul. Pomorska 72, 73-132 Suchań  (pokój nr 13)

lub przesłać pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@suchan.pl lub krzysztofik@suchan.pl 

Pliki do pobrania:
Ankieta
Fiszka Projektowa
Informacja do Fiszki Projektowej

czytaj więcej »

Spotkanie autorskie

dodano: 2017-03-03 13:25:31

„(...) zapach książki to suma zapachu słów użytych przez autora.”
Anna Sakowicz (z książki „Niedomówienia”)

28 lutego br. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Suchaniu mieliśmy zaszczyt gościć panią Annę Sakowicz, byłą mieszkankę naszego miasta, pisarkę i blogerkę, obecnie ze Starogardu Gdańskiego.

Podczas spotkania z autorką książek: „Szepty dzieciństwa”, „Złodziejka marzeń”, „Już nie uciekam”, „To się da”, „Niedomówienia” wysłuchaliśmy barwnej historii powstawania jej powieści.

Zainteresowane twórczością pani A. Sakowicz czytelniczki uzyskały wyczerpujące informacje dotyczące fabuły wybranych powieści, zakupiły książki pisarki i uzyskały autografy.

Autorka powieści miała też okazję porozmawiać z wyjątkowymi miłośniczkami jej twórczości – swoją nauczycielkę języka polskiego z suchańskiej szkoły podstawowej i byłą uczennicą ze stargardzkiego technikum, co było wzruszającym momentem naszego spotkania.

Reasumując, niech żałują Ci, którzy nie przyszli na spotkanie.

Świat może być pełen niespodzianek, jeśli tylko potrafimy się na nie otworzyć.” Anna Sakowicz (z książki „Niedomówienia”)

czytaj więcej »

Plebiscyt „Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2016”

dodano: 2017-03-03 13:23:51

Rozpoczęto plebiscyt  pod nazwą „Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2016”. 

Organizatorami  plebiscytu  są : Powiat  Stargardzki  i Głos Szczeciński. Partnerami plebiscytu są samorządy gminne z terenu powiatu stargardzkiego.

W plebiscycie wybrani zostaną sportowcy gmin i wydarzenie sportowe roku w gminach.

41 osób z dziewięciu gmin powiatu stargardzkiego jest nominowanych w plebiscycie Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2016. Na liście nominowanych wydarzeń jest dziewięć imprez.

3 marca 2017 r. rozpoczyna się głosowanie w plebiscycie Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2016.  Głosować można do 19 marca 2017 r., do północy (na kuponach do 17 marca).

Sportowca roku 2016 w powiecie stargardzkim wybierze kapituła spośród zwycięzców w poszczególnych gminach i mieście Stargard. O tym, kto zwycięży w gminach w dużej mierze zadecydują mieszkańcy w głosowaniu.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 24 marca 2017 r. podczas uroczystej gali podsumowującej plebiscyt. Sportowców gmin nagrodzą burmistrzowie i wójtowie.

 

Poniżej lista nominowanych sportowców w gminach.

W nawiasach są numery przypisane każdemu zawodnikowi, które są niezbędne w głosowaniu sms.

 

Gmina Chociwel: Krystian Guściora (1), Mateusz Jeżyna (2), Igor Korpus (3), Kacper Sosna (4).

Gmina Dobrzany: Dawid Dziewiński (1), Piotr Klęczar (2), Klaudia Marcinkiewicz (3), Piotr Olejnik (4).

Gmina Dolice: Maksymilian Blinkiewicz (1), Kamil Jarząbek (2), Paweł Matkowski (3), Adam Milkowski (4), Rafał Zabawa (5).

Gmina Ińsko: Paweł Duda (1), Ireneusz Marcinkowski (2), Edyta Mickiewicz-Małkowska (3).

Gmina Kobylanka: Natalia Klińska (1), Agnieszka Skrzypulec (2), Marek Rutkiewicz (3).

Gmina Marianowo: Jakub Basiak (1), Karolina Biernat (2), Lidia But (3), Damian Góral (4), Joanna Kaciupa (5), Katarzyna Klimecka (6), Kamil Mikulski (7), Piotr Pardel (8), Dawid Pasierbek (9), Damian Zaborowski (10).

Gmina Stara Dąbrowa: Bartosz Bartnicki (1), Konrad Majdziński (2), Przemysław Stachowicz (3).

Gmina Stargard: Krzysztof Grochala (1), Oliwier Horla (2), Adam Jarmakowski (3), Karol Ostrowski (4).

Gmina Suchań: Oskar Baszak (1), Natalia Chudyk (2), Damian Michalski (3), Piotr Niemczynowicz (4), Natalia Szurgot (5).

W kategorii wydarzenie sportowe roku w gminach powiatu stargardzkiego na liście nominowanych jest dziewięć imprez sportowych, po jednej z każdej gminy.

Poniżej lista nominowanych. W nawiasach są numery, które są ważne w głosowaniu sms.

 

Wydarzenia:

I Bieg Niepodległości w Niedźwiedziu w gminie Kobylanka (1), III Bieg Kusego w Suchaniu (2), IV Mistrzostwa Polski Gold Team w brazylijskim jiu-jitsu w Starej Dąbrowie (3), Jesteśmy Fit - dzień sportu w gminie Marianowo (4), meta pierwszego etapu międzynarodowego wyścigu kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour w Chociwlu (5), Międzynarodowy Festiwal Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dolice (6), sportowa frajda w Ińsku (7), Turniej Piłki Nożnej o Puchar Lata w Witkowie Pierwszym w gminie Stargard (8), Turniej Sześciu Miast w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Dobrzanach (9).

 

Mieszkańcy mogą głosować na cztery sposoby :

 

1. Poprzez kupony, które należy dostarczyć do redakcji Głosu w Stargardzie, przy ulicy Wojska Polskiego 42 do piątku, 17 marca do godziny 12. Głos na kuponie ma wartość 5 pkt w głosowaniu mieszkańców.

 

2. Głosować można także poprzez sms wysyłając go na numer 72355 w treści wpisując:

- dla kategorii Sportowiec Roku w Gminie: Chociwel GSCH., Dobrzany GSDO., Dolice GSDL., Ińsko GSIN., Kobylanka GSKO., Marianowo GSMA., Stara Dąbrowa GSSD., Stargard GSGS., Suchań GSSU.

- dla kategorii Wydarzenie Roku: GSWR.

Po kropce należy wpisać numer kandydata z listy nominowanych.

 

Przykładowo, głosując na sportowca z gminy Chociwel z numerem 10 należy w sms wpisać GSCH.10, a na wydarzenie z numerem 10 należy wpisać GSWR.10. Koszt jednego sms to 2,46 zł z vat. Jeden sms to 5 punktów w głosowaniu mieszkańców.

 

3. Kolejny sposób głosowania jest za pośrednictwem strony internetowej: www.gs24.pl. Dotyczy to osób, które posiadają indywidualne konto na tej stronie. Po zalogowaniu będzie można oddać głos. Jedno kliknięcie to 1 punkt w głosowaniu mieszkańców. Dzienny limit oddanych głosów wynosi 5 z jednego urządzenia.

 

4. Głosowanie odbywa się też za pośrednictwem aplikacji internetowej Facebook, po powiązaniu swojego konta z kontem w serwisie www.gs24.pl. Jedno kliknięcie to 2 pkt w głosowaniu mieszkańców. Dzienny limit wynosi 1 głos za pośrednictwem jednego konta.

 

Głosowanie za pośrednictwem sms, poprzez stronę internetową www.gs24.pl i za pomocą aplikacji internetowej Facebook potrwa do niedzieli, 19 marca 2017 roku do północy.

 

Wszystko o plebiscycie i głosowaniu w serwisie internetowym na www.gs24.pl/sportowie

czytaj więcej »

Wiejska Inicjatywa Rozwoju

dodano: 2017-03-03 13:19:09

Zapraszamy na konsultacje, osoby wnioskujące o premię  w zakresie  konkursu na

podejmowanie działalności gospodarczej

Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 -2020 ogłosiło nabór wniosków na PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPORADCZEJ, który będzie trwał od 8 marca do 6 kwietnia 2017 r.

Zapraszamy osoby zainteresowane składaniem wniosków na konsultacje z kompletnym  wnioskiem ( z  załącznikami) w biurze Stowarzyszenia lub w punktach konsultacyjnych w Marianowie i w Pyrzycach.

Konsultacje trwają do 31 marca 2017 r., zainteresowani powinni się umówić telefonicznie lub mailowo rezerwując termin tel. 91 578 43 78, e-mail: wir-lgd@wp.pl

Lokalizacje konsultacji:

Biuro Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju
ul. Rynek Staromiejski 5,  73-110 Stargard
Biuro czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 7:30 – 15:30
Punkt konsultacyjny w Pyrzycach - czynny  w każdą środę  w godzinach 9. 00 - 15.30
Lokalizacja - Urząd Miejski w Pyrzycach (I piętro, pokój 146)
Plac Ratuszowy 1, 74-200 Pyrzyce
Punkt konsultacyjny w Marianowie- czynny w poniedziałki i wtorki od 8. 00 - 15.00
Lokalizacja -Urząd Gminy w Marianowie ( II piętro -biuro LGR „SIEJA”)
ul. Mieszka I 1, 73-121 Marianowo

czytaj więcej »


e-Urząd

Elektroniczna Wizytówka

Nasz kanał TV

Panoramy sferyczne
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez
Licznik
Odwiedziło nas:
2186371
osób
© 2011 Gmina Suchań.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie i obsługa techniczna ALFA TV
alfaCMS 3 - Strony Internetowe