Miasto i Gmina Suchań

herb

Oficjalny serwis gminy

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
  • Pic 10
Dziś jest czwartek 19 lipca 2018, imieniny: Wincentego i Wodzisława
Niska Emisja
Aktualności

dodano: 2018-07-17 15:21:30

Wakacje to piękny czas letniego wypoczynku, w trakcie którego bardzo łatwo jednak zapomnieć, że w miesiącach letnich liczba porzuconych zwierząt wzrasta co roku o 30%! Hasło tegorocznej kampanii „NIE PORZUCAJ!” brzmi:
 
"Pies ma świadomość 3 letniego dziecka! Czy porzuciłbyś swoje dziecko?"
 
Mamy głęboką nadzieję, że przesłana informacja, dotykająca tak poważnego problemu, skłoni Państwa do rozpropagowania kampanii „NIE PORZUCAJ!”, jak i samej idei przeciwdziałania okrucieństwu wobec zwierząt.
Z wyrazami szacunku,
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce

czytaj więcej »

Miejsce rekreacji nad Reczycą

dodano: 2018-07-12 14:18:32

12 lipca br. Burmistrz Suchania Stanisława Bodnar dokonała odbioru prac budowlanych dotyczących zadania „Zagospodarowanie terenu przy zbiorniku wodnym na rzece Reczycy w celu utworzenie miejsca rekreacji i odpoczynku”.

W ramach inwestycji wybudowany został drewniany pomost, boisko do siatkówki z piaskowym podłożem, miejsce na ognisko, alejki z kostki brukowej i zamontowany został betonowy stół do szachów.  Powstała również infrastruktura techniczna tj. stoły piknikowe, ławki parkowe, kosze na śmieci, stojak na rowery. W celu doświetlenia nowopowstałej infrastruktury zamontowano oświetlenie wykorzystujące odnawialne źródła energii tj. 3 lampy solarne. Na terenie wykonane zostały również nasadzenia.

Dofinansowanie w wysokości 99.325 zł Burmistrz Suchania  pozyskała  z Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" w ramach Priorytetu „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”. Wartość całkowita projektu to 185.444 zł.

czytaj więcej »

Głosowanie w programie Społecznik

dodano: 2018-07-10 12:47:45

Droga Mieszkanko! Drogi Mieszkańcu! Powiatu Stargardzkiego
Ruszyło głosowanie w programie Społecznik oddaj swój głos na projekt złożony przez Stowarzyszenie „Otwarta Dłoń” umieść w swojej przeglądarce poniższy link https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj
i postępuj według poniższej instrukcji: (*głosować możesz już od 16 r.ż)

1. Uzupełnij pola tj. Imię i nazwisko, adres e-mail oraz Numer PESEL. (numer PESEL jest wymagany do poprawności przeprowadzenia głosowania, klauzura bezpieczeństwa znajduję się na samym dole na stronie głosowania)
2. Wybierz powiat zamieszkania - Wybierz Powiat Stargardzki.
3. wybierz zadanie powiatowe, kliknij na projekt Jak Kargul z Pawlakiem, piknik patriotyczny
4. Wybierz 3 dowolne zadania regionalne i kursorem zjedź na sam koniec strony gdzie musisz potwierdzić że nie jesteś robotem oraz zapoznać się z oświadczeniami.

5. Oddaj głos! - nie wychodź ze strony! strona poprosi cię o zatwierdzenie Twojego Głosu! Pamiętaj że Ty możesz oddać swój głos tylko raz kolejna prób oddania głosu unieważni Twój głos na nasz projekt! Masz problem z oddaniem głosu? Nie masz dostępu do Internetu, a chcesz oddać głos? Zadzwoń/napisz do nas? tel. 510 988 420/ 724 704 009 - przyjdzie do was nas wolontariusz który pomoże wam przejść etap głosowania.


Opis projektu złożonego przez naszą organizację: Jak Kargul z Pawlakiem, piknik patriotyczny Inicjatywa ma na celu wzmocnienie więzi regionalnych pielęgnowanie tradycji wiejskich, promocje obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez organizację warsztatów graffiti stworzenie w sołectwie Karkowo muralu patriotycznego oraz organizację wydarzenia integracyjnego społeczność lokalną . To wydarzenie odbędzie się Tylko dzięki Państwa pomocy!
Wchodzimy https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj

czytaj więcej »

Dni Ińska 2018

dodano: 2018-07-10 12:46:25

czytaj więcej »

Granty sołeckie 2018 dla Brudzewic i Wapnicy

dodano: 2018-07-10 12:41:27

W ramach tegorocznej edycji konkursu Granty sołeckie 2018 dofinansowanie na realizację zaplanowanych działań trafi do Brudzewic i Wapnicy.

27 czerwca br. Burmistrz Suchania Stanisława Bodnar podpisała z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Jarosławem Rzepą umowy o dofinansowanie 2 zadań:

1) Urządzenie przestrzeni publicznej na terenie sołectwa Brudzewice,

2) Miejsce do grillowania przy świetlicy w Wapnicy.

Kwota łączna uzyskanego dofinansowania to 18.675 zł.

W Brudzewicach w ramach projektu zostanie postawiony w pobliżu boiska stół do gry w tenisa stołowego oraz grill betonowy, a na terenie sołectwa ustawione zostanie 30 betonowych donic z kwiatami.

Natomiast w Wapnicy przy świetlicy wiejskiej powstanie miejsce na ognisko z ławkami i grill.

czytaj więcej »


e-Urząd

Elektroniczna Wizytówka

Nasz kanał TV

Panoramy sferyczne
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez
Licznik
Odwiedziło nas:
2731223
osób
© 2011 Gmina Suchań.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie i obsługa techniczna ALFA TV
alfaCMS 3 - Strony Internetowe