Miasto i Gmina Suchań

herb

Oficjalny serwis gminy

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
  • Pic 10
Dziś jest piątek 25 września 2020, imieniny: Aurelii i Ładysława
Dni Suchania 2014

dodano: 2014-06-27 19:02:14

Słońce, dobra muzyka, sport to klimat tegorocznych Dni Suchania.

Dni Suchania rozpoczęły się od zawodów wędkarskich, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wędkarzy. Główne obchody Dni Suchania odbyły się na Placu Rynek. Uroczystego otwarcia dokonała Burmistrz Suchania Pani Stanisława Bodnar, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Program imprezy zaplanowano tak, aby każdy mógł znalazł coś dla siebie.

             Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Suchaniu. Nie zabrakło również tematyki ludowej, którą z powodzeniem prezentuje nasz Lokalny Zespół Ludowy „SUCHANIANKI”.

Jak co roku odbył się konkurs kulinarny pn. „SMAK TRADYCJI”, w którym Koła Gospodyń Wiejskich z Nosowa, Tarnowa, Słodkówka i Brudzewic,  serwowały potrawy tradycyjne. Zwyciężyły Panie z Nosowa z przepysznymi „kulebiakami” z farszem grzybowym i mięsnym, z ciasta drożdżowego według XVIII w.  przepisu wileńskiego.

Niewątpliwą atrakcją, na którą czekali wszyscy mieszkańcy, były koncerty zespołów BIG CYC oraz WEEKEND. Występy artystów przerosły najśmielsze oczekiwania organizatora. Oba koncerty zgromadziły rekordową liczbę widzów.                                            W tym dniu wystąpił również zespół Andreo & Karina z włoskim repertuarem oraz artyści z coverami.  Pierwszy dzień Dni Suchania zakończyła zabawa taneczna.

Drugi dzień imprezy to obchody Dni Olimpijczyka. Pod patronatem Burmistrza Suchania  oraz  Polskiego Komitetu Olimpijskiego,  odbył się „I Bieg Kusego”, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół powiatu stargardzkiego na dystansie: 100 m, 150 m i 1500 m, oraz amatorzy biegów długodystansowych w biegu otwartym  na dystansie 11 km. Stałym punktem obchodów Dni Suchania jest Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza Suchania, który w tym roku dobył się już po raz VII.

 Realizacja obchodów Dni Suchania była współfinansowana z środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 Wdrożenie lokalnych Strategii Rozwoju Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007-2013, dla małych projektów w ramach projektu pn. „ Dni Suchania  - impreza kulturalno integracyjna dla mieszkańców LGD” .

 Sponsorzy: PZU, BIUROSYSTEM Sp. z o.o , Gamesa, Prokon.  

Galeria zdjęć

e-Urząd

Spis Rolny 2020

Elektroniczna Wizytówka

Nasz kanał TV

Panoramy sferyczne
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez
Licznik
Odwiedziło nas:
3835656
osób
© 2011 Gmina Suchań.
Wszystkie prawa zastrzeżone. | Deklaracja dostępności
Wykonanie i obsługa techniczna ALFA TV
alfaCMS 3 - Strony Internetowe