Miasto i Gmina Suchań

herb

Oficjalny serwis gminy

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
  • Pic 10
Dziś jest sobota 20 lipca 2019, imieniny: Czesława i Hieronima
KONTRAKT SAMORZADOWY – konsultacje i propozycje projektów

dodano: 2014-03-21 21:36:15

Uprzejmie informujemy, że trwają prace nad Kontraktem Samorządowym dla Powiatu Stargardzkiego. Stowarzyszenie „WIR” Wiejska Inicjatywa Rozwoju i Stowarzyszenie „SIEJA” w partnerstwie z Powiatem Stargardzkim i Gminami: Chociwel, Dobrzany, Dolice, Ińsko, Marianowo, Stara Dąbrowa i Suchań organizują spotkania konsultacyjne w sprawie Założeń Kontraktu Samorządowego w ramach PRO WZ na lata 2014-2020.

Kontrakt Samorządowy ma być jedną z form realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w okresie 2014-2020.

Celem Kontraktu jest wybranie obszarów tematycznych służących przede wszystkim rozwojowi gospodarczemu, a także wskazanie zintegrowanych projektów wdrażanych zarówno przez lokalny samorząd jak i innych partnerów np. przedsiębiorców, organizacje pozarządowe itp. Ważnym aspektem Kontraktu jest również połączenie wspólnych działań inwestycyjnych z działaniami realizowanymi w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przez samorządy, instytucje rynku pracy, organizacje pozarządowe itp.

Realizacja KS zakłada, iż projekty w nim ujęte będą realizowane w trybie pozakonkursowym, dotyczyć to będzie projektów realizowanych przez JST oraz w trybie konkursowym dla pozostałych partnerów, przy czym przy podziale środków projekty te będą mogły być dodatkowo premiowane.

Zapraszamy podmioty społeczne i gospodarcze do składania propozycji planowanych zadań do realizacji w latach 2014 - 2020, gdyż wpisanie pomysłów do przygotowywanego Kontraktu Samorządowego zwiększa szanse na uzyskanie dotacji.

Ze względu na złożoność, zakres i krótki czas na przygotowanie koncepcji Kontraktu prosimy wszystkich zainteresowanych o dostarczenie propozycji własnych projektów według załączonego poniżej wzoru (odrębne dla przedsiębiorców i podmiotów społecznych).

 

Koncepcje zgłaszanych projektów muszą się wpisywać w cele i wskaźniki ujęte w Projekcie RPO WZ 2014 - 2020 oraz być skorelowane z działaniami priorytetowymi jednostek samorządu terytorialnego.

Pliki na stronie:

Pliki do pobrania:

Prosimy o przygotowanie wykazu zamierzeń inwestycyjnych, obejmujących okres 2014-2020 i dostarczenie do siedziby Stowarzyszenia „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju w Stargardzie  lub Stowarzyszenie „SIEJA” w Marianowie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.03.2014 r.


e-Urząd

Elektroniczna Wizytówka

Nasz kanał TV

Panoramy sferyczne
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez
Licznik
Odwiedziło nas:
3143385
osób
© 2011 Gmina Suchań.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie i obsługa techniczna ALFA TV
alfaCMS 3 - Strony Internetowe